Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

20 czerwca 2024 r., podczas uroczystej akademii, pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. W myślach zgromadzonych zapewne brzmiały słowa znanej piosenki:

Nie do wiary, jak szybko płynie czas. 
Wczoraj mali, dziś dorosły świat…

Cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im rodzice, grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Budyn oraz Panią Wicedyrektor Jadwigą Krzos, a także pracownicy administracji i obsługi. 

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, wychowawczyni klasy VIII wyróżniła uczniów, którzy swoją postawą i bardzo dobrymi wynikami w nauce zasłużyli na uznanie:

  • Jędrzej Mika
  • Adrian Naglak
  • Jan Gał,
  • a także ucznia ze 100 % frekwencją, Mateusza Rzadkosza. 

Pani Dyrektor wręczyła rodzicom docenionych uczniów listy gratulacyjne. Wśród nagrodzonych pojawili się również Ci, którzy reprezentowali szkołę w rozmaitych konkursach (Paulina Węgrzyniak, biorąca udział w konkursach recytacji gwarowej) i zawodach sportowych (szczególnie chłopcy).

Pan Michał Tragarz podziękował uczniom, którzy uczestniczyli w poczcie sztandarowym podczas różnych uroczystości. Nagrodę za wytrwałość, odpowiedzialność i sumienność otrzymali: Stanisław Kulasek , Maria Kassowska, Aleksandra Rzadkosz. 

Po rozdaniu nagród głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała oficjalną część słowami: „Tak to jest, że życie składa się z powitań i pożegnań. Zaczniecie swoją nową przygodę, w nowej szkole i grupie rówieśników. Pamiętajcie - nie bądźcie tajemnicą, walczcie o swoje ja, pokażcie się ze swojej najlepszej strony. Jesteście mądrymi ludźmi, wiecie co dla was jest najlepsze, wiecie, w którym kierunku macie iść - spełniajcie swoje marzenia, nie bójcie się dobra, bądźcie szczęśliwi”.

W drugiej, artystycznej części spotkania uczniowie klasy VIII zaprezentowali długą i trudną podróż, którą sami przebyli - byli kapitani, budzący postrach piraci i majtkowie. W rytmach marynarskich szantów i morskiej scenerii młoda załoga została poddana całkowitej „obróbce”. Najpierw na pokładzie Santa Laura, później zaś Santa Renata nauczyli się dyscypliny, komunikacji, odbyli trening fizyczny, lekcje języka, matematyki, religii, a nawet ratowania człowieka.

Z kolei występ uczniów klas VII rozpoczął się od… wjazdu limuzyny na aulę! Jak na galę rozdania Oskarów przystało - był czerwony dywan, światła reflektorów i NOMINOWANI – obok największych gwiazd ekranu, uczniowie klasy VIII, którzy zdeklasowali swoich wybitnych rywali, wygrywając złote statuetki w kategoriach takich jak: kostiumy, charakteryzacja, film akcji, komedia, film sportowy i e-sportowy, czy film kryminalny. Nagrodę otrzymała również reżyserka i scenarzystka ostatnich kilku lat ósmoklasistów -  Pani Renata Tragarz.   

Dziękujemy przedstawicielom Rady Rodziców, rodzicom uczniów za prezenty oraz poczęstunek. Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Budyn, wychowawczyni klasy VIII - Pani Renacie Tragarz - za ogrom pracy włożony w kształtowanie młodych charakterów oraz za przygotowanie programu artystycznego. Dziękujemy uczniom klas VII, którzy po raz kolejny pokazali swój aktorski talent oraz ich wychowawcom - Pani Aleksandrze Zielińskiej oraz Panu Rafałowi Łukaszczykowi.   

Kochani ósmoklasiści… Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele, rozwijajcie swoje pasje. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia.

P.S. Pamiętajcie wypowiedziane podczas występu słowa - tutaj jest wasza pierwsza przystań, wasza pierwsza łajba, do której zawsze możecie wrócić!

Laboratoria Przyszłości