Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Obchody Dnia Patrona, w dniu 10 listopada, zakończyliśmy grą terenową, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Ich zadaniem było odnalezienie „agentów” i wykonanie zadań.

Uczestnicy gry mieli okazję do przypomnienia sobie legionowych piosenek czy ważnych postaci związanych z Poroninem i okolicami, m.in. Andrzeja Galicy – regionalnego poety i zasłużonego generała armii polskiej. Przypomnieliśmy sobie również postać Józefa Piłsudskiego. Nie obyło się bez wojskowej musztry i poznawania zasad jej przeprowadzenia. Uczniowie mieli również możliwość wykazania się swoją wiedzą na temat pierwszej pomocy – wcielając się w rolę lekarzy i sanitariuszy opatrywali rannych legionistów.

Niezależnie od czasu wykonywania zadań i kolejności dotarcia do „mety”, uczniowie dobrze się bawili i otrzymali niesamowitą lekcję historii, którą, dzięki połączeniu zabawy i nauki, zapamiętają na długo.