Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Czy pamiętacie nasze wrześniowe "Śniadanie z Elizą Orzeszkową" i cudny pokaz pozytywistycznej mody? Spieszymy z ważną wiadomością...

Do Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie dotarła wyjątkowa przesyłka, która z pewnością wzbogaci zbiory biblioteki i wpisze się w historię społeczności szkolnej. Jest nią pamiątkowy egzemplarz powieści „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej. Do książki dołączone są podziękowania od Pary Prezydenckiej – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy za udział w 12 edycji akcji „Narodowe Czytanie”. Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani! To symboliczny gest docenienia zaangażowania naszych najmłodszych, nieco starszych i dorosłych uczestników akcji. Przypomnijmy, że podczas wydarzenia zaprezentowano fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, co stanowiło istotną część obchodów tego literackiego święta.

Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Budyn za propagowanie u uczniów zdrowych nawyków sięgania po literaturę, a także polonistkom, opiekunom Samorządu Uczniowskiego, wszystkim nauczycielom i uczniom za sympatyczny piknik na boisku szkolnym.

Tworzymy piękne wspomnienia!