Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Dzień 10 listopada to dzień wyjątkowy dla naszej szkoły. Dlatego też rozpoczęliśmy świętowanie już o 8:00, uczestnicząc we Mszy Świętej, podczas której mieliśmy okazję przypomnieć sobie znaczenie symboli narodowych i wartości związanych z hasłem OJCZYZNA.

Po Mszy odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych, którzy wędrując, w zaprezentowanym programie artystycznym, przez rozmaite krainy – tańca i rytmiki, muzyki, pracowitości, miłości – udowodnili zgromadzonym na auli, że są świetnie przygotowani, by oficjalnie wstąpić w szeregi uczniów naszej szkoły. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci.

Pierwszoklasistom życzymy, aby szkoła była dla nich nie tylko źródłem wiedzy i zdobywania umiejętności, ale także „drugim domem”, w którym spotykać się będą z życzliwością i zrozumieniem, a także w którym będą czuli się bezpiecznie.