Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie zorganizowała konkurs recytatorski poezji miłosnej pt. Ja... Ty... My...

Na szkolnej auli wybrzmiały piękne recytacje w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim. Jak widać - o miłości można zmysłowo i z czułością mówić w każdym języku. W jury zasiadły emerytowane nauczycielki naszej szkoły, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pracę i cenne wskazówki!

• Pani Zofia Chowaniec
  • Pani Marta Kowalczyk
  • Pani Maria Śliwińska
  • Pani Bożena Filipiak

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, którzy  zaprezentowali swoje utwory, komisja wyłoniła laureatów i wyróżnionych:

Kategoria I-III (j. polski)

• I miejsce - Alicja Pawlikowska (SP Poronin)
  • I miejsce - Kornelia Rzadkosz (SP Poronin)
  • II miejsce- Aleksandra Korkosz (SP Poronin)
  • III miejsce ex aequo – Julia Konieczko, Julia Skupień, Dariusz Madeja, Rozalia Trebunia (SP Poronin)
  • Wyróżnienia otrzymali: Natalia Staszel (SP Nowe Bystre)

Kategoria I-III (j. obcy)

• I miejsce ex aequo - Paulina Sikoń oraz Julia Lasak (SP Ząb)
  • wyróżnienie - Lena Jeziorek (SP Poronin)
  • Kategoria IV - VI (j.polski)
  • I miejsce - Bartłomiej Czernik (SP Poronin)
  • II miejsce - Karolina Dorula (SP Poronin)
  • III miejsce - Michalina Tragarz (SP Poronin)

Kategoria IV - VI (j. obcy)

• wyróżnienie - Sophie Żegleń (SP Poronin) oraz Wiktoria Sikoń (SP Ząb)
  • Kategoria VII - VIII (j. polski)
  • I miejsce - Agata Orawiec (SP Poronin)
  • wyróżnienie - Maria Bader (SP Poronin)

Kategoria VII - VIII (j.obcy)

• I miejsce - Karolina Pawlikowska (SP Stasikówka) oraz Anastasiia Shcherbakova (SP Poronin)
  • II miejsce - Sabina Bobak (SP Stasikówka)
  • III miejsce - Amelia Maciczek (SP Stasikówka)

Wszystkim uczestnikom oraz przygotowującym ich nauczycielom jeszcze raz gratulujemy. Dziękujemy organizatorom na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Budyn oraz Panią Jadwigą Krzos, a także polonistkom.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wójt Gminy Poronin - Pani Anity Żegleń. Nagrody książkowe zostały ufundowane prze Gminę Poronin.

Cieszymy się, że swoją obecnością stworzyliście przyjazną i pełną życzliwości atmosferę! Do zobaczenia za rok... w miłosnych nastrojach

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości